Oryginalne pomysły na europejski sylwester

Co najmniej od połowy listopada coraz bardziej intensywnie zastanawiamy się nad tym, gdzie spędzimy sylwestrowy wieczór. Gdy jednak brakuje nam koncepcji, a i znajomi nie spieszą się, aby zorganizować niezapomnianą imprezę, być może warto zainteresować się jedną z mniej typowych propozycji? Czeka na nas przecież przynajmniej kilka europejskich miast oferujących niezapomniane wrażenia w tą najważniejszą w roku noc. Jeśli myślimy o niezapomnianym Sylwestrze, a jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze fundusze nie są nieograniczone, powinniśmy pomyśleć o wypoczynku w Czechach lub na Słowacji. Nie są to kraje odległe, możemy więc liczyć na to, że sam transport nie uszczupli naszych finansów. Sam Sylwester może być przy tym połączony z odwiedzinami w jednym z narciarskich kurortów, zagwarantowaną mamy więc nie tylko dobrą zabawę, ale i możliwość zaczerpnięcia świeżego powietrza na dobrze przygotowanym stoku.

Sylwester w Pradze lub Bratysławie to zresztą nie jedyna propozycja, zawsze możemy bowiem uczestniczyć w noworocznym kuligu, a nawet we wiejskim wieczorze sylwestrowym przy kominku. Jeśli więc marzy nam się choćby chwilowa ucieczka od otaczającego nas na co dzień zgiełku, możemy mieć pewność, że właśnie znaleźliśmy idealne rozwiązanie. Nie każdy uważa jednak, że zima jest najpiękniejszą porą roku. Jeśli nie przepadamy za mrozami, możemy więc wybrać się na Sylwestra do Grecji. Owszem, w grudniu nie możemy liczyć tam na letnie upały, z całą pewnością jednak pozytywnie zaskoczy nas klimat zdecydowanie łagodniejszy niż ten, z którym mamy do czynienia w Polsce.

gdzie spędzić sylwestraWyjazdy nie są drogie, prawdziwą furorę robią zaś wyprawy tematyczne, w czasie których sylwestrowe szaleństwo można połączyć już choćby z nauką gotowania greckich potraw. A może zdecydować się na powitanie Nowego Roku w Niemczech? W ostatnich latach modne są imprezy organizowane w Berlinie, dla zwolenników nietypowych wrażeń Niemcy mają jednak zdecydowanie bardziej oryginalną propozycję. Jest nią powitanie Nowego Roku w tropikach, choć przecież Tropical Islands to lokalizacja, która znajduje się wyjątkowo blisko polskiej granicy. Jeśli drzemie w nas dusza romantyka, zawsze możemy zdecydować się na spędzenie Sylwestra w Paryżu. To cudowna opcja dla osób zakochanych zwłaszcza, że wiele zabaw sylwestrowych odbywa się w hotelach, z których rozpościera się zachwycający widok na stolicę. Powitanie Nowego Roku jest tez organizowane w centrum miasta. Owszem, nie jest już tak romantyczne, daje jednak szansę na przekonanie się o tym, jak się bawi Paryż. Zwolennicy miejskich Sylwestrów nie powinni zapominać również o Londynie, gdzie istnieje możliwość powitania Nowego Roku pośród wielu kultur i nacji. Dużym plusem takiego rozwiązania jest też rozbudowana siatka połączeń z naszym krajem, londyński Sylwester nie tylko nie jest więc drogi, ale również nie wymaga brania długiego urlopu.

Kategorie: Organizacja imprez,