Podstawą udanego wesela jest dobra muzyka. Wiadomo, że każdej Parze Młodej zależy na tym, aby goście spędzili jak najwięcej czasu na parkiecie. Przyjęcie weselne to w końcu okazja do świętowania jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu. Chcesz zagwarantować swoim gościom zabawę do białego rana? Koniecznie skorzystaj z usług profesjonalistów. Dobry DJ lub zespół nie tylko potrafią błyskawicznie rozkręcić imprezę, lecz także sprawią, że goście nie będą chcieli schodzić z parkietu. W trakcie przygotowań ślubnych musimy zdecydować, czy na naszym weselu ma zagrać zespół, czy DJ. Każda z opcji ma swoje plusy, jak i minusy.


 

Wybieramy DJ-a

DJ-a na wesele warto wybrać przede wszystkim dlatego, że jego repertuar jest właściwie nieograniczony. Profesjonalni DJ-e mają dostęp do ogromnej bazy utworów, dlatego znacznie łatwiej trafić w gusta muzyczne Młodej Pary. Korzystają na tym także goście, którzy swobodnie mogą zamawiać piosenki na specjalne życzenie. Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść DJ-a jest fakt, że może grać przez długie godziny bez zmęczenia – w przeciwieństwie do zespołu, który co jakiś czas musi robić przerwy. Zaletą muzyki puszczanej z płyt jest fakt, że ma ona bardzo dobrą jakość. Nie ma tu mowy o gubieniu rytmu czy zapominaniu słów – nie wspominając już o fałszowaniu czy chrypce. Planując organizację wesela musimy uwzględnić także koszty. Samo wynajęcie sali i zorganizowanie przyjęcia to bardzo duży wydatek. Zatrudniając DJ-a na pewno zapłacimy mniej niż za zespół grający na żywo. Jeśli na wynajętej przez nas sali nie ma zbyt dużo miejsca na rozstawienie sprzętu muzyków, lepszym rozwiązaniem może okazać się właśnie współpraca z DJ-em.


 

Wybieramy zespół

Wiele osób uważa, że wesele bez orkiestry to nie wesele, ponieważ zabawa do muzyki puszczanej z komputera bardziej przypomina zwykłą dyskotekę niż przyjęcie ślubne. Niewątpliwym atutem zespołów weselnych jest granie na żywo, co bardziej przypomina tradycyjne wesela staropolskie. Taki rodzaj muzyki z pewnością przypadnie do gustu starszym gościom. Aby uniknąć nieprzyjemności w trakcie przyjęcia, podpisując umowę z zespołem weselnym warto poprosić o dołączenie klauzuli, że wszystkie utwory będą wykonywane na żywo. Nie da się ukryć, że muzyka grana na żywo gwarantuje zupełnie inny klimat niż ta puszczana z płyt czy komputera. Zespół może być także bliżej z gośćmi niż DJ schowany za swoją konsolą. W związku z tym, że zespół weselny łatwo wchodzi z interakcję z gośćmi, idealnie nadaje się także do roli wodzireja. Zatrudniając zespół weselny musimy zdawać sobie jednak sprawę z pewnych ograniczeń. Po pierwsze – repertuar. Na weselach często praktykowany jest zwyczaj zamawiania piosenek. Pamiętajmy, że zespół ma ograniczony repertuar utworów, w związku z czym goście mogą być rozczarowani, gdy ich dedykacja nie będzie mogła się pojawić. Kolejnym minusem może być fakt, że pod koniec wesela członkowie zespołu są już najzwyczajniej w świecie zmęczeni, co może odbić się na jakości wykonywanych utworów.

 


Podobne Artykuły