Planowanie i organizacja ślubu wymaga od nas ogromnej ilości pracy. W tym szczególnym dla nas dniu pragniemy czuć się naprawdę wyjątkowo. Zrozumiałym jest, że ogromną wagę przykładamy więc do wyglądu – w końcu w dniu wesela wszystkie oczy będą skierowane właśnie na nas. Przygotowując się do ślubu warto zadbać nie tylko o ubranie, lecz także o kondycję naszej skóry i włosów. Podpowiadamy, w które zabiegi kosmetyczne warto zainwestować przed ślubem.

Oczyszczanie

Podstawą pięknej i promiennej cery jest właściwe oczyszczanie. Przygotowując się do ślubu warto w pierwszej kolejności zdecydować się na profesjonalny zabieg oczyszczający. Nie należy zostawiać tego na ostatnią chwilę, ponieważ skóra potrzebuje czasy by móc w pełni się zregenerować. Najlepiej umówić się na zabieg oczyszczający kilka tygodni przed planowaną uroczystością.

Zagęszczanie rzęs

Zdecydowanym numerem jeden pośród wszystkich zabiegów upiększających jest zagęszczanie rzęs. Zabieg polega na przyklejeniu do naturalnych włosków rzęs wykonanych np. z jedwabiu. Najlepsze efekty można uzyskać przy stosowaniu metody 1:1, w której do każdej rzęsy naturalnej doklejana jest jedna rzęsa sztuczna. Rzęsy po takim zabiegu wyglądają bardzo naturalnie – w zasadzie nie można odróżnić, które rzęsy są prawdziwe, a które nie. Gęste rzęsy sprawią, że nasze spojrzenie stanie się hipnotyzujące i bardzo zmysłowe.

Zadbaj o pięknych uśmiech razem z Dr Baron!

Regulacja brwi

W trakcie przygotowań do ślubu nie można zapominać również o pielęgnację brwi. Ładne brwi nie tylko są bardzo eleganckie, lecz także niezwykle kobiece. Na kilka dni przed ślubem warto udać się do kosmetyczki na regulację i hennę brwi. Pamiętaj, by nie zostawiać tego na ostatnią chwilę, ponieważ nawet najlepsza kosmetyczka może się czasami pomylić. Warto więc mieć czas na ewentualne poprawki.

Wzmocnienie włosów

Aby nasze włosy dobrze wyglądały na ślubie, należy o nie zadbać odpowiednio wcześniej. Przygotowanie włosów do konkretnego uczesania wymaga pielęgnacji profesjonalnej: metody stosowane w domu mogą okazać się w tym przypadku niewystarczające. Plan działania najlepiej ustalić z fryzjerem – na pierwszą wizytę powinnyśmy wybrać się już około pół roku przed ślubem. Fryzjer może polecić kurację odbudowującą lub zabiegi nawilżające i regenerujące strukturę włosa. Jeśli myślisz o koloryzacji, koniecznie wybierz się do fryzjera jeszcze wcześniej!

Depilacja

Przyszła Pani Młoda powinna wybrać się również na zabieg profesjonalnej depilacji. Należy zadbać przede wszystkim o nogi, pachy i okolice bikini. Warto zainwestować także w depilację innych newralgicznych punktów, jak przedramiona czy wąsik.

Harmonogram zabiegów

Nie wiesz, jak rozplanować w czasie wszystkie zabiegi? Spokojnie, jest na to świetny sposób. Profesjonalne salony kosmetyczne oferują usługi skierowane do przyszłych Pań Młodych w specjalnych pakietach. Decydując się na skorzystanie z danego pakietu otrzymujesz indywidualnie przygotowany harmonogram, w którym znajdują się wszystkie wytyczne odnośnie kolejności i dat poszczególnych zabiegów. Bardzo praktyczne, prawda?