Każdy z nas marzy o tym, by jego wesele było naprawdę wyjątkowe. Jednak często jest tak, że przyjęcie wygląda po prostu jak każde inne. Ceremonia w kościele lub urzędzie stanu cywilnego, pierwszy taniec, obiad, tort, podziękowania dla rodziców, oczepiny… I choć oczywiście nie warto rezygnować z samych weselnych zwyczajów – są one przecież pięknym świadectwem naszej przynależności kulturowej – można nieco poeksperymentować. Szerokie pole do popisu daje przede wszystkim aranżacja sali weselnej. Gwarantujemy, że przyjęcie odbywające się w nieszablonowo przystrojonej sali na długo pozostanie w pamięci wszystkich gości. Jak to zrobić?


 

Girlandy

Zwisające z sufitu papierowe girlandy sprawią, ze sala weselna zamieni się w bardzo romantyczną i niezwykle nastrojową przestrzeń. Dodatkowym atutem jest fakt, że takie dekoracje nie są drogie, a przy odrobinie chęci można je wykonać nawet samemu. Wybierając girlandy należy zwrócić uwagę na to, by ich kolor współgrał z resztą motywów dekoracyjnych.


 

Świetlisty walc

Pierwszy taniec jest jedną z najbardziej wzruszających chwil dla świeżo upieczonych małżonków. Bardzo efektowny może być pierwszy wspólny taniec w formie tzw. świetlistego walca. Podczas takiego tańca na sali gaśnie światło, a Państwo Młodzi tańczą w blasku małej świecy trzymanej w splecionych dłoniach. Następnie do tańca włączają się pozostali goście, również trzymający zapalone świece.


 

Bukiet z papieru

Nowoczesna Pani Młoda może pokusić się o bukiet ślubny wykonany z papieru. Taki bukiet może być oryginalnym i niecodziennym dodatkiem do każdej stylizacji ślubnej. Co prawda kwiaty z papieru nie mają zapachu, ale z pewnością zwracają uwagę samym swoim wyglądem.


 

Wytwornica dymu

Dzięki wytwornicy dymu można stworzyć na sali wyjątkowy klimat, a przy okazji niezwykle fotogeniczne tło do zdjęć. Nie martwcie się – dym na pewno wam nie zaszkodzi. Taka atrakcja jest w pełni bezpieczna, ponieważ w wytwornicach dymu używanych na weselach nie stosuje się składników toksycznych – korzysta się natomiast z wody i suchego lodu.


 

Wesele z motywem przewodnim

Na koniec propozycja dla odważnych. Co powiecie na to, by całemu weselu towarzyszył motyw przewodni? Dzięki temu stworzona przez was przestrzeń będzie naprawdę magiczna. Waszą największą pasją są podróże? Fascynuje was kultura jakiegoś kraju? Nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować wykorzystać jej elementy do przystrojenia sali weselnej. Dobrym pomysłem mogą być rozlokowane w różnych miejscach sali strefy tematyczne, w których goście będą mogli spróbować egzotycznych przekąsek czy zrobić sobie zdjęcie w oryginalnych strojach. Gdy jesteśmy przy zdjęciach, warto zainwestować także w fotobudkę, do której goście mogą wejść w każdym momencie zabawy. Planując zorganizowanie wesela z motywem przewodnim pamiętajcie, że nie wszyscy goście mogą czuć się na takim weselu komfortowo. Problem z odnalezieniem się w takich okolicznościach mogą mieć przede wszystkim osoby starsze oraz goście preferujący tradycyjne polskie wesela.