Takie pytanie na pewno zadaje sobie każdy przyszły Pan Młody. Wykreowanie ślubnego wizerunku jest dla mężczyzn prostsze niż dla kobiet, choćby dlatego, że moda męska nie ewoluuje tak dynamicznie. Są jednak pewne zasady o jakich należy pamiętać. Oczywiście, najważniejsze jest to, by dobrać ubiór i dodatki do stroju Panny Młodej. Para musi w końcu stylistycznie prezentować się spójnie. Kolor garnituru powinien być zgrany z kolorem sukienki ślubnej.

Męska kreacja ślubna – krok po kroku

Garnitur ślubny, który nigdy nie wychodzi z mody – frak angielski. Mężczyzna, który decyduje się na ten uniwersalny ubiór ślubny musi pamiętać o tym, żeby zachowane zostały proporcje w stosunku do wielkości głowy, ramion, wzrostu i profilu. Najlepszy materiał wykonania to stuprocentowa, cienka wełna.

Poza tym, garnitur powinien mieć też jedwabną podszewkę, jaka zapewni idealny poślizg oraz dopasowanie. Pan Mody dzięki temu w tak ważnym dla siebie dniu będzie czuł się cały czas swobodnie. Odcienie dodatków warto dobierać kontrastowo – zarówno do swojej cery, jak i do pory roku. O dodatkach warto też pomyśleć pod kątem sesji ślubnej. W końcu, na zdjęciach również należy się prezentować bardzo dobrze.

Dopasowanie garnituru do sylwetki

Przy wyborze garnituru nie można zapominać o tym, by był on dopasowany do sylwetki. I tak, marynarki jednorzędowe pasują do każdej sylwetki, bez względu na wzrost i tuszę. Zapina się je na wszystkie guziki, poza tym na samym dole. Marynarki dwu – i trzyrzędowe poszerzają sylwetkę, a więc zaleca się je szczupłym panom. Powinni też zapinać je na wszystkie guziki. Wysocy i szczupli mężczyźni wyglądają bardzo dobrze w marynarkach przedłużonych, z wysokim stanem. Niscy mężczyźni powinni za to wybierać marynarki jednorzędowe, unikając czarnych materiałów i dużej ilości materiałów. Rękawy marynarki powinny sięgać 5 cm poniżej kości nadgarstka. Nogawki powinny lekko spoczywać na bucie, a obcas powinien być do połowy przykryty.

Wybór dodatków i akcesoriów

Przy wyborze koszuli przyszły Pan Młody powinien pamiętać, by kołnierzyk dostosować do twarzy. Powinno się też wybierać koszule z podwójnym mankietem, do których bez trudu znajdzie się eleganckie spinki i można będzie zaprezentować się jeszcze bardziej szykownie. Mankiety koszuli powinny lekko wychodzić spod marynarki. Należy też wybierać koszule ze stuprocentowej bawełny, gdyż to one zapewniają maksymalny komfort. Najczęściej wybiera się koszule w kolorze białym, jednak można też sobie pozwolić na odważniejsze rozwiązanie, jednak musi być one stylistycznie przemyślane.

Do kamizelki z klasycznego garnituru powinno dopasować się krawat, natomiast do fraka lub smokingu – obowiązkowo trzeba wybrać muchę. Czarną muchę zakłada się do smokingu, do fraku – białą. Krawat powinien być wykonany z jedwabiu. Musi być ciemniejszy od koszuli. Spinki do mankietu powinny zostać kolorystycznie dopasowane do obrączki i do zegarka. Fason i kolor paska powinny być dopasowane do butów. Sam wybór butów jest istotny, ponieważ to właśnie buty stanowią przysłowiową kropkę nad „i” w wizerunku Pana Młodego.

Praktyczne informacje

Warto, by przyszły Pan Młody zdecydował się na szycie garnituru na miarę. Z kolei, jeśli wybiera się po gotowy garnitur, to nie może zapominać, by na zakupy zabrać zaufaną osobę. Kategorycznie nie należy kupować garnituru bez przymierzania. Dobrze będzie też, kiedy mężczyźni z najbliższego otoczenia będą mieć garnitury w podobnym kolorze i stylistyce.