W dniu ślubu w centrum uwagi wszystkich gości jest Para Młoda. To zrozumiałe, że w tym wyjątkowym dniu zarówno Pani, jak i Pan Młody chcą zaprezentować się jak najlepiej – i to nie tylko w trakcie samej ceremonii, lecz także na zdjęciach. Stroje Państwa Młodych powinny więc ze sobą współgrać. Moda męska nie zmienia się tak szybko jak moda damskiej. Własny ślub jest najbardziej uroczystą okazją w życiu, a zatem strój Pana Młodego powinien być wyjątkowo elegancki. Odpowiedni będzie więc smoking, frak lub garnitur. O ile w przypadku dwóch pierwszych strojów kolor jest ściśle określony, o tyle garnitur ślubny może mieć różne kolory. Przedstawiamy 6 najlepszych propozycji kolorystycznych garniturów dla Pana Młodego.

Granat

Granat jest kolorem najbardziej uniwersalnym. Granatowy garnitur może stanowić doskonałą bazę dla wielu stylizacji. To ponadczasowa elegancja, która doskonale sprawdzi się nie tylko na ślubie, lecz także przy wielu innych okazjach: zarówno na przyjęciu, jak i na spotkaniu biznesowym. Granatowy garnitur świetnie pasuje do każdego typu urody: dobrze wyglądają w nim zarówno panowie o ciemniejszej karnacji, jak i z jaśniejszą cerą.

Szary

Zdecydowaliście się na ślub w ogrodzie? Podczas ceremonii odbywającej się w ciągu dnia doskonale sprawdzi się garnitur w kolorze szarym. W letnie, cieplejsze dni dobrze prezentują się jaśniejsze odcienie szarości, zaś wiosną i jesienią lepiej postawić na garnitur grafitowy. Zaletą ciemnoszarych garniturów jest fakt, że bardzo łatwo dobrać do nich dodatki.

Niebieski

Niebieski garnitur może być prawie tak samo uniwersalny, co garnitur granatowy. Taki garnitur pasuje do wielu różnych okazji. Odpowiednie dodatki pozwolą dodać mu eleganckiego i niebanalnego charakteru, dzięki czemu doskonale sprawdzi się podczas ceremonii ślubnej. Niebieski garnitur najładniej prezentuje się na ślubach odbywających się za dnia – podczas ceremonii rozpoczynających się po zmroku lepszym wyborem może być garnitur czarny.

Czarny

Czarny garnitur jest klasycznym strojem wieczorowym. Dlatego będzie dobry w przypadku ślubów, które odbywają się po zmroku. Należy pamiętać, że nie każdy mężczyzna dobrze wygląda w czarnym garniturze. Powinni z niego zrezygnować zwłaszcza panowie o jasnej karnacji i wyjątkowo szczupłej budowie ciała.

Brązowy

Wiele osób sądzi, że brązowy garnitur absolutnie nie nadaje się na ślub. Nie jest to jednak prawdą – w niektórych przypadkach garnitur brązowy może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Należy pamiętać, że brąz jest znacznie mniej zobowiązujący niż granat, dlatego nie sprawdzi się we wszystkich okolicznościach. Brązowy garnitur można założyć na kameralny ślub odbywający się w plenerze. Dobrze prezentuje się zwłaszcza jesienią.

Biały

Chociaż w Polsce zwyczaj zakładania białego stroju ślubnego dotyczy przede wszystkim Pań Młodych, na zachodzie bardzo popularne są także białe garnitury. Pamiętajmy, że taki garnitur nadaje się jednak wyłącznie na ślub odbywający się latem. W przypadku białego garnituru ogromnie ważne są odpowiednie dodatki.