Asortyment sklepów z bielizną nie pozostawia wątpliwości, że biustonosz to bardzo istotny element kobiecej garderoby. Wiele dostępnych modeli pozwala dopasować stanik tak, by zapewniał komfort podczas noszenia, ale także trafiał w estetyczne gusta.
Pierwszym krokiem jest oczywiście uświadomienie sobie własnych potrzeb i ustalenie rozmiaru. Tylko właściwie dobrany, ścisły obwód oraz dostatecznie duża miseczka zapewnią podtrzymanie piersi i sprawią, że stanik pozostanie na swoim miejscu także podczas ruchu. Później pozostaje już tylko wybrać najlepszy krój stanika:

Biustonosz semi-soft – pod tą nazwą kryje się rodzaj bielizny, który powinny wziąć pod uwagę przede wszystkim właścicielki większych piersi. Miseczki skrojone są poziomo, a ich dolna część została lekko usztywniona, by zapewnić lepsze podtrzymanie. Wyżej stanik może być wykończony koronką lub półprzeźroczystym tiulem, dzięki czemu nie tylko doskonale spełnia praktyczną funkcję, ale jest także efektowny.

Biustonosz soft – najczęściej po ten typ staników sięgają panie ze średnim lub większym biustem. Coraz częściej producenci proponują także efektowne, półprzeźroczyste staniki o mniejszych miseczkach, ale nie zapewnią one właścicielkom niewielkich piersi powiększenia. W przypadku miękkich miseczek bardzo ważna jest ich konstrukcja, podwójne cięcie i dodatkowe usztywnienie tiulem sprawia, że nawet bardziej obfity biust zostanie podniesiony i zebrany.

Szukasz odpowiedniego biustonosza? Na pewno znajdziesz go w ► Galeriabronowice.pl


Biustonosz push-up – właściwości biustonoszy typu push-up przysporzyły im wiele zwolenniczek. Ten typ bielizny cenią szczególnie właścicielki niewielkich biustów, które chcą powiększyć piersi o rozmiar a nawet dwa. Jest to możliwe dzięki specjalnym wkładkom, wykonanym z gąbki lub przyjemniejszego w użytkowaniu żelu.

Biustonosz plunge – chętnie korzystają z niego panie o różnych rozmiarach piersi. Warto mieć stanik typu plunge w swojej garderobie, ponieważ idealnie nadaje się do głębokich dekoltów. Korzystnie eksponuje biust, a dzięki temu, że to najbardziej wycięty model biustonosza nie ma obaw, że będzie widoczny na przykład pod elegancką sukienką z dekoltem.