Organizacja wesela, jak i sam dzień ślubu, wiążą się dla Państwa Młodych z ogromnym stresem. Po tak intensywnym czasie przychodzi wreszcie pora na odpoczynek. W dzisiejszym poradniku podpowiadamy, w jaki sposób zorganizować podróż poślubną by zmieścić się w określonym budżecie.

Podróż poślubna – czym kierować się przy wyborze kierunku?

Pierwsze wspólne wakacje świeżo upieczonych nowożeńców powinny być naprawdę wyjątkowe. I chociaż pewnie do tej pory nieraz wyjeżdżaliście gdzieś razem, warto zadbać o to, by wasza podróż poślubna umożliwiła wam przeżycie czegoś niezapomnianego. Ustalając kierunek podróży uwzględnijcie przede wszystkim wasze preferencje podróżnicze.

Sposoby na tanią podróż poślubną

Czy na podróż poślubną trzeba koniecznie wydać fortunę? Absolutnie nie! I wcale nie mamy tu na myśli budżetowych wakacji pod namiotem (choć szczerze powiedziawszy taka opcja również kusi). W trakcie podróży poślubnej wcale nie musicie rezygnować z wygody – wystarczy jedynie poznać kilka prostych sposobów, jak zrobić to w wersji nieco bardziej oszczędnej. Po pierwsze, zabierając się za planowanie podróży poślubnej dobrze przemyślmy termin wyjazdu. Kto powiedział, że podróż poślubna musi odbywać się zaraz po ślubie? Ustalając termin wycieczki po prostu sprawdźcie, w jakim czasie trwa w wybranym przez was miejscu największy sezon turystyczny – po czym wybierzcie po prostu inny miesiąc. Możecie wówczas liczyć nie tylko na tańsze zakwaterowanie, lecz także na bardziej przystępne ceny biletów. Jeżeli zamierzacie dostać się na miejsce samolotem, najlepiej zarezerwujcie bilety z wyprzedzeniem – będą wtedy znacznie tańsze. Bardzo prostym sposobem na przyjazną dla portfela podróż poślubną jest bieżące śledzenie oferty przewoźników i wypatrywanie tzw. tanich biletów. Takie okazje można znaleźć też w wyszukiwarkach tanich lotów. Jakie są nasze pomysły na tanią podróż poślubną?

Wenecja

To jedno z najbardziej romantycznych miast Europy. Najtańsze loty do Wenecji znajdziecie na przełomie listopada i grudnia. Klimat tej części Włoch jest bardzo łagodny, dzięki czemu możecie wtedy liczyć na przyjemne 15 – 20 stopni.

Porto

Trzecie pod względem wielkości miasto Portugalii. Spacer klimatycznym nadbrzeżem rzeki Duero lub wycieczka do okolicznych winnic sprawi, że będziecie mogli się zrelaksować i delektować tym, co najważniejsze – swoją obecnością.

Split

Położony w środkowej części wybrzeża Chorwacji Split jest doskonałą bazą wypadową do znajdującej się nieopodal Riwiery Makarskiej. Za lot do Splitu zapłacicie o wiele mniej, niż np. za lot do Dubrownika.

Turcja

Egzotyka w tanim wydaniu? Pod tym względem Turcja nie ma sobie równych. Atutami tego barwnego kraju są nie tylko ciekawa kultura i piękne plaże, lecz także przepyszne jedzenie.

Malta

Doskonałym pomysłem na tanią podróż poślubną może być wycieczka na Maltę. To wyspa słynąca z wielokulturowości oraz najpiękniejszych miejsc do nurkowania na całym Morzu Śródziemnym. Połączenie zwiedzania z aktywnością fizyczną? Taki duet tylko na Malcie!