Przede wszystkim, jeśli bardzo zależy Ci na dokonaniu jakich oszczędności związanych z kosztami urządzania wesela to zrezygnuj z drogich butów ślubnych. Po prostu bądźmy szczerzy: nikt nie będzie koncentrował się na butach Panny Młodej. Pamiętaj o tym, że obuwie musi być przede wszystkim wygodne, abyś mogła w nich przetańczyć całą noc. Poza tym ładne buty nie muszą być drogie! Dodatkowo, podczas sesji ślubnej w plenerze buty mogą ulec zniszczeniu, więc tanich butów ślubnych będzie Ci mniej szkoda.

Kolejnym, ciekawym pomysłem, który może Wam pomóc urządzić tanie wesele będzie zorganizowanie wesela w dniu tygodnia innym niż sobota. Trzeba przyznać, że w ciągu roku jest wiele okazji, kiedy weekend zostaje wydłużony o dni wolne, podczas których ceny lokali, orkiestry czy usług fotograficznych są niższe. W związku z tym biorąc ślub w piątek można sporo oszczędzić, ponieważ usługi ślubne są w tym dniu tańsze o średnio 10 procent! Pamiętaj, że planując z odpowiednim wyprzedzeniem, można zorganizować ślub z pominięciem soboty i niedzieli, wybierając dzień, który będzie odpowiedni dla wszystkich gości, a Wam może przynieść bardzo duże oszczędności.
Generalnie rzecz ujmując weź pod uwagę także to, że pojazd ślubny nie musi być drogi. Przede wszystkim masz wiele możliwości, które możesz wybrać zamiast tak oklepanej limuzyny! Koniecznie zapytaj przyjaciół i członków rodziny, czy ktoś nie posiada ciekawego auta, który możecie pożyczyć na ten szczególny dzień. W ten sposób wszystkich gości zaskoczycie także dojeżdżając na przyjęcie bryczką, traktorem, czy na rowerze!

Interesującym rozwiązaniem jest także wesele na łonie natury. Dlatego też planując wesele latem czy wiosną, możecie zorganizować przyjęcie weselne w ogrodzie lub w parku (w takim wypadku musicie uzyskać zgodę od władz miejskich). Nie da się ukryć, że zielone tereny, przyozdobione w romantyczne lampiony i drewniane stoły zastawione przekąskami to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także niesamowity klimat, którego nie zapewni Wam żaden wystrój weselnej sali. Natomiast duże, białe parasole uchronią Was przed ewentualnym, letnim deszczem.
Na koniec wymieńcie orkiestrę weselną na DJ’a, ponieważ DJ jest znacznie tańszy niż cały zespół, a niejednokrotnie jest lepszym wodzirejem. Poza tym na weselu możecie usłyszeć każdy utwór, jaki tylko chcecie, bo wszystko puszczane jest z płyt.

Reasumując pamiętaj jednak, że wesele zawsze wiązać się będzie z pieniędzmi. Oczywiście planując wesele zastanów się, na których jego elementach możesz oszczędzić, a na co warto przeznaczyć więcej pieniędzy, aby ten dzień nie stracił niezbędnego uroku. Pamiętaj jednak, że wesele to przede wszystkim elegancja i szyk, które odróżniają ten dzień od pozostałych, więc postaraj się nie zatracić tego poprzez nadmierne oszczędzanie.