Młode Pary bardzo często zastanawiają się, co takiego zrobić, aby ich wesele było wyjątkowe, aby każdy z gości zachwycał się nim i pamiętał bardzo długo. Obecnie istnieje wiele ciekawych rozwiązań, trzeba tylko dać ponieść się wyobraźni i otworzyć na nowe doznania. Bardzo ciekawą propozycją może okazać się... występ iluzjonisty!

Dlaczego pokaz iluzji?

Pokaz tego rodzaju z pewnością jest czymś niecodziennym. Pokazy tańca, pokazy sztuki barmańskiej itp. są oczywiście bardzo atrakcyjne, ale coraz to bardziej „oklepane”, a pokaz iluzji jest czymś, czego goście weselni raczej nie spodziewają się, nawet jeśli przewidują, że Młoda Para zafunduje im jakąś niespodziankę. Istnieje duża szansa na to, że każdy z gości, zarówno tych najmłodszych jak i dorosłych, będzie takim pokazem zainteresowany i będzie się dobrze bawił w jego trakcie. Jeżeli Młoda Para zachowa w tajemnicy to, że planuje wynająć iluzjonistę, zrobi gościom wspaniałą niespodziankę.

Jak będzie przebiegać występ?

Umiejętny, doświadczony iluzjonista na pewno będzie w stanie zabawić gości i wprawić ich w zachwyt. Bez wątpienia też zaprezentuje coś znacznie więcej niż kilka trików karcianych czy numer ze znikającą monetą... To, jak dokładnie będzie wyglądał występ, w dużej mierze będzie zależało oczywiście od ustaleń pomiędzy Parą Młodą a iluzjonistą.

Może to być jeden pokaz trwający przykładowo 20 czy 30 minut, ale świeżo upieczeni małżonkowie mogą zażyczyć sobie na przykład pokazu podzielonego na kilka części. Taki występ będzie idealnym rozwiązaniem, jeśli Para Młoda w trakcie wesela planuje opuścić gości, by wykonać zdjęcia w plenerze. Iluzjonista może też przygotować pokaz tylko specjalnie dla dzieci, które w czasie występu będzie prosił o pomoc w wykonaniu sztuczek.

Jak wybrać iluzjonistę?

Po pierwsze nie na ostatnią chwilę, bowiem żadnego profesjonalisty, czy to fotografa, kamerzysty czy właśnie iluzjonisty, nie rezerwuje się na tydzień przed weselem. Tutaj sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, gdyż pokazy iluzji nie są jeszcze czymś tak powszechnym jak wspomniane już pokazy tańca czy sztuki barmańskiej. Młoda Para musi zatem liczyć się z tym, że nie znajdzie nikogo zaufanego, kto będzie mógł polecić dobrego iluzjonistę.

Zdecydowanie najlepiej będzie rozpocząć poszukiwania w Internecie. Przy okazji warto ogólnie sprawdzić ceny takich usług, aby móc je porównać i ogólnie warto poczytać na temat tego typu pokazów – jak powinien on wyglądać, czego można się spodziewać, na co zwracać uwagę przy wyborze. Na pewno nie można „kupować kota w worku”. Trzeba zatem iluzjonistę sprawdzić – spotkać się z nim, porozmawiać, sprawdzić jakie ma doświadczenie i jakie opinie o nim krążą, ale co najważniejsze, trzeba obejrzeć jego występ. Jeśli nie na żywo, być może zaoferuje jakieś płyty ze swoimi występami – wówczas też będzie można ustalić czas pokazu i sztuczki, jakie ma pokazać.