Wesele, to dzień najbardziej wyjątkowy. Czeka się na niego z niecierpliwością i lekkim stresem. Stresuje się, nie tylko para, która będzie główną atrakcją na imprezie, ale także goście. Jednak stres wynika z samych przygotowań, zastanawianiem się nad kreacją oraz dojazdem. Jednak, ten największy stres przezywa Panna Młoda oraz Pan Młody. Jest to całkowicie zrozumiałe, ponieważ to do nich należy zorganizowanie całej uroczystości, zaplanowanie i ustalenie terminów oraz zaproszenie gości.

W zależności od tego, jakie mamy preferencje robimy ogromną imprezę lub malutka uroczystość. Musimy jednak być przygotowani na to, że te większe są kosztowne i wymagają znacznie dłuższych przygotowań. W takim wypadku, planowanie trwa zwykle już rok do przodu. Jeśli nie ma wolnych terminów lub brakuje sal, to inni decydują się nawet na dwuletnie oczekiwanie. Takie przygotowania to nie tylko radość i oczekiwanie na wilki dzień, ale także wiele nerwów oraz stresu jaki wiąże się z różnymi obawami.

Najpiękniejszy dzień

Na pewno zauważyłeś, że w większości, wesela są organizowane w sobotę lub w niedzielę. Panuje przesąd, że są to najlepsze dla pary młodej dni. Ale czy na pewno? Na nasze życie nie ma wpływu to, w jaki dzień weźmiemy ślub, ponieważ rozwodzą się także ci, którzy wzięli go w soboty. Koszty takiego wesela, to potężny wydatek, dlatego niekiedy zastanawiamy się czy pójść na całość czy też zorganizować wszystko po taniości. Wiadomo, że standardowe terminy będą droższe i odległe. Dlatego, możemy zdecydować się na jakiś inny dzień tygodnia. Mamy mnóstwo długich weekendów, kiedy nikt nie pracuje więc możemy wtedy całą imprezę przygotować. Co do słodkości, to najważniejszy na całej imprezie jest tort. Nie warto z niego rezygnować, ponieważ ma symboliczne znaczenie. Natomiast ciasta oraz desery, możecie przygotować sami w domach. Jeśli preferujesz cukiernie, to podczas zamawiania nie mów , że są to cista ślubne, ponieważ ich cena będzie wyższa.

Tańsze wesele może także zapewnić to organizowane w plenerze. Jeśli masz piękny ogród, to jest jeszcze prościej. Wesele nie tylko będzie wyjątkowe, ale także niezapomniane przez gości. Zamiast orkiestry, możesz się także zdecydować na DJ’a. Są to niższe opłaty, a równie dobra zabawa.

Ślub to wyjątkowy czas, zadbaj aby czytanie ślubne było wyjątkowe