Myśląc o pamiątkach ze ślubu i wesela najczęściej mamy na myśli zdjęcia. Nie ulega wątpliwości, że profesjonalny fotograf jest potrzebny na każdym weselu. A co z kamerzystą? Nie każda Pana Młoda decyduje się na zatrudnienie dodatkowej osoby. „Filmy z wesela są długie i nudne!”, „Nikt nie ma ochoty patrzyć przez kilka godzin na tańczących wujków i ciotki!”, „Po co płacić za coś, czego tak naprawdę nie potrzebujemy?” – argumentów przeciwko filmowaniu wesela może być całkiem sporo. Jednak naszym zdaniem lepiej spojrzeć na to z innej perspektywy: żadne zdjęcia ślubne nie są w stanie oddać tego, co może przekazać profesjonalnie przygotowany film ze ślubu. Dlaczego warto skorzystać z usług kamerzysty?

Dlaczego warto mieć film ślubny?

Zacznijmy od tego, że film ślubny może stanowić wspaniałe uzupełnienie zdjęć. Wprawny kamerzysta potrafi uchwycić momenty, których nie uda się pokazać na zdjęciach: ułożenie sukni ślubnej w trakcie pierwszego tańca, dynamikę zabaw weselnych czy emocje rodziców podczas składania im życzeń. Po drugie, dzięki filmowi weselnemu zawsze można wrócić do najpiękniejszych momentów ceremonii i przyjęcia. Czy to nie wspaniałe móc jeszcze raz wysłuchać przysięgi ślubnej? Pomyśl tylko, jak cudownie będzie wrócić do tego momentu po kilkudziesięciu latach małżeństwa! Film ze ślubu to fantastyczna pamiątka nie tylko dla małżonków, lecz także dla dzieci i wnuków. W trakcie ślubu najważniejsze dla nas osoby są blisko siebie: a to doskonała okazja, by wszystkich razem uwiecznić.

Po co kamerzysta na ślubie i weselu?

Co prawda w dzisiejszych czasach każdy może wykonać filmy za pośrednictwem smartfona czy tabletu, jednak pamiętajmy, że takie nagrania są najczęściej bardzo amatorskie. Zatrudniając zawodowego kamerzystę mamy gwarancję otrzymania profesjonalnego, dobrze zmontowanego materiału. Kamerzyści ślubni korzystają z wysokiej jakości sprzętu rejestrującego obraz i dźwięk, dzięki czemu nagranie będzie miało bardzo dobre parametry techniczne.

A może teledysk ślubny?

Na szczęście filmy weselne trwające po kilka godzin odchodzą już powoli w zapomnienie. Powiedzmy sobie szczerze – mało kto ma ochotę oglądać takie filmy w całości. O wiele bardziej sprawdzają się dziś krótkie formy. Doskonałą alternatywą może być np. teledysk ślubny. Profesjonalnie zmontowany teledysk ślubny może nie tylko stanowić przegląd najważniejszych chwil podczas ceremonii, lecz także oddawać klimat całego wesela. Pary Młode coraz częściej decydują się na pamiątkę w postaci teledysku ślubnego. Jako podkład można wykorzystać ulubioną piosenkę nowożeńców, dzięki czemu film będzie jeszcze bardziej spersonalizowany. Teledyskiem ślubnym można w bardzo łatwy sposób podzielić się ze znajomymi – mały rozmiar pliku ułatwia przesyłanie w mailach oraz publikację w mediach społecznościowych. Niewątpliwą zaletą teledysków ślubnych jest też fakt, że jego zmontowanie wymaga znacznie więcej pracy – mamy więc pewność, że kamerzysta nie będzie filmował przypadkowych scen, lecz postara się uwiecznić najważniejsze momenty.