Trzeba przyznać, że wielu Polaków, zamiast radości przedślubnej przeżywa stres związany z wysokimi kosztami przygotowania i organizacji ślubu oraz wesela. Musisz jednak wiedzieć, że nie trzeba jednak obniżać jakości przyjęcia, ani porzucać wyjątkowego stylu, aby za wesele zapłacić mniej! Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych pomysłów na to jak urządzić tanio wesele, przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od samych przygotowań, po prostu wybierz tanią suknię ślubną. Oczywiście to prawda, że w dniu swojego ślubu każda kobieta powinna czuć się jak milion dolarów, ale może to osiągnąć nie płacąc tyle za suknię ślubną. Weź pod uwagę fakt, że mniej znani projektanci proponują równie piękne suknie ślubne, w znacznie niższych cenach. Ponadto możesz także poszukać sukni używanych: w komisach lub w Internecie, udać się do wypożyczalni sukien ślubnych, lub zamówić wymarzoną suknię ślubną u krawcowej. Pamiętaj o tym, że wybierając tańszą suknię ślubną, można oszczędzić kilka tysięcy złotych!
Kolejnym pomysłem na zaoszczędzenie może być wykonanie samodzielnie bukietu ślubnego. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że stworzenie bukietu ślubnego w kwiaciarni to koszt 100- 300złotych. Natomiast jeżeli samodzielnie kupisz kwiaty na targu kwiatów, w hurtowni czy nawet w kwiaciarni, to koszt będzie znacznie niższy. Generalnie rzecz ujmując do tego wystarczy wstążka, koraliki czy perełki. Za to przy odrobinie wyobraźni i zdolności manualnych możesz mieć piękny i niepowtarzalny bukiet za niewielkie pieniądze.

Ciekawym pomysłem są także cyfrowe zaproszenia i zawiadomienia ślubne. Przecież w obecnych czasach niemal każdy korzysta z poczty wirtualnej, więc odebranie takiego zaproszenia nie będzie dla nikogo problematyczne. W związku z tym tworząc stronę ślubną możecie powiadomić waszych gości o ślubie i wszelkich detalach z nim związanych. Pamiętajcie o tym, że nawet zrezygnowanie z papierowej wersji powiadomień dla dalszych znajomych, przyniesie Wam oszczędności.

Inną propozycją jest to, że sami udekorujcie Wasze wesele, ponieważ niestety, ale firmy dekorujące sale mają zazwyczaj bardzo wygórowane ceny. Dlatego też poproście Waszych znajomych i rodzinę, aby dzień przed ślubem poświęcili kilka godzin na pomoc Wam w przyozdobieniu sali i ślubnego pojazdu. Trzeba przyznać, że kwiaty, balony czy wstążki będą bardzo tanie w porównaniu z kosztami firmy oferującej dekorowanie sali. Przede wszystkim postawcie na stole butelkę wina, sery i oliwki, a praca związana z dmuchaniem balonów czy ozdabianiem krzeseł stanie się dla Was zabawą oraz okazją do rozmów i wspomnień.