Bez względu na to, czy przyznajemy się do tego bardziej, czy też mniej chętnie, bal sylwestrowy jest wydarzeniem, na które wielu z nas czeka przez cały rok. Nieodłącznymi elementami niezapomnianej nocy niezmiennie są: oryginalnie przystrojona sala, szampan, taneczne szaleństwo, a także chóralne odliczanie czasu, jaki pozostał nam do Sylwestra. Nie da się jednak ukryć, że o udanym balu nie można mówić wówczas, gdy nie posiadamy stosownej kreacji, okazuje się przy tym, że jej wybór może być dość skomplikowany. Na szczęście, odwołując się do kilku wskazówek możemy go uprościć, w pierwszej kolejności zwróćmy więc uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana kreacja.

Jedną z jego najważniejszych cech powinna być odporność na zagniecenia, trudno bowiem mówić o szalonej zabawie, gdy w połowie imprezy sukienka prezentuje się mało elegancko. Specjaliści uważają zatem, że w czasie wyjątkowej nocy konieczne jest stawianie na materiały o wysokiej jakości takie, jak choćby kaszmir, jedwab, czy też atłas. Wiąże się to z koniecznością poniesienia nieco wyższego kosztu przy zakupie, gwarantuje jednak komfort oraz pewność własnego wyglądu. Wysokiej jakości materiał to jednak nie wszystko, w cenie jest bowiem również modna długość i odpowiedni fason sukienki.

W tym roku różnorodność jest zresztą bardzo duża, modne są bowiem zarówno krótkie sukienki, jak i kreacje sięgające do samej ziemi. W cenie jest również asymetryczność, choć znakomicie prezentują się także suknie z imponującą liczbą falban. Znacznie bardziej skomplikowany wydaje się wybór właściwego fasonu, oczekuje się bowiem od nas, że podkreśli on atuty naszej sylwetki przyczyniając się jednocześnie do tego, że jej ewentualne wady staną się mniej widoczne. Miniówki to zatem rozwiązania, po które powinny sięgać przede wszystkim panie o długich i szczupłych nogach, gdy zaś naszym problemem są przesadnie szerokie biodra, z powodzeniem zatuszuje je suknia charakteryzująca się dopasowaną górą i poszerzonym dołem.

Nie wiesz gdzie spędzić sylwestra? Kliknij i sprawdź ofertę ► http://www.sylwester-travel.pl/majerczakowka-szczawnica/

Ciekawym rozwiązaniem jest też suknia bez ramiączek, idealna, gdy jesteśmy szczególnie dumne ze swoich zgrabnych ramion. Długi i wąski dekolt to pomysł dla pań, które chcą wyeksponować biust, okazuje się jednak, że rozwiązanie takie sprawdza się znakomicie i wówczas, gdy zależy nam na wydłużeniu krótkiej szyi. Pamiętajmy też, że bal sylwestrowy jest czasem eksperymentów, nie powinnyśmy więc wstrzymywać się nawet wówczas, gdy zależy nam na przetestowaniu odważnej kreacji. Nie zapominajmy też o odpowiednim doborze koloru, choć w tym wypadku nasze indywidualne preferencje mają znacznie większe znaczenie niż wytyczne projektantów mody. Nie inaczej sytuacja przedstawia się wówczas, gdy myślimy o dodatkowych ozdobach, choć zawsze należy zadawać sobie pytanie, czy nie przesadziliśmy z ich liczbą.