Otóż laboratoria Lierac powstały już w 1975 roku, a w ciągu zaledwie kilku lat stały się one ekspertem w dziedzinie starzenia się skóry oraz korekty podstawowych problemów związanych z zaburzeniami fizjologicznej równowagi. Trzeba przyznać, że innowacyjność receptur oraz „francuski szyk” sprawiają, że każdy produkt oprócz swojej skuteczności oferuje także przyjemność zmysłom. Właśnie w 1975 roku medycyna estetyczna postanowiła zaoferować swoją specjalistyczną praktykę oraz wiedzę w zakresie wyspecjalizowanych zabiegów na potrzeby niemalże wszystkich kobiet.
Generalnie firma LIERAC zaczęła swoją działalność stając się pierwszą, francuską firmą dermo kosmetyków specjalizującą się w zwalczaniu oznak starzenia się oraz niedoskonałości estetycznych skóry twarzy oraz ciała. Trzeba przyznać, ze pionierski pomysł zaczął cieszyć się dużą popularnością w społeczeństwie, w którym starzenie się oraz estetyka zajmują coraz to ważniejsze miejsce. W bardzo krótki czasie marka ta stała się tak naprawdę międzynarodowym punktem odniesienia w zakresie „techniki kosmetyczne” – łącząc przyjemność i piękno z udowodnioną skutecznością.
Powinieneś wiedzieć, ze LIERAC jako pionier innowacji oraz kosmetycznego know-how opiera się na trzech podstawowych zasadach, które brzmią następująco: wiarygodność naukowa, podstawy etyczne oraz medyczna wiedza, które przyświecają powstawaniu każdego produktu. Ważne jest również to, że dzięki szczególnej więzi powstałej pomiędzy medycyna, a marką LIERAC od początku jej powstania Laboratioria LIERAC pozyskały bardzo unikatową wiedzę ekspertów, dotyczącą skóry oraz jej fizjologii. Musisz bowiem wiedzieć, że skóra to żywa materia, która komunikuje się z nami, a LIERAC rozwija swoją wiedzę i doświadczenie już od ponad trzydziestu pięciu lat, wykorzystując je przy wprowadzaniu unikalnych innowacji biotechnologicznych stanowiących odpowiedź na podstawowe problemy fizjologiczne skóry, a w szczególności na zjawiska związanie z jej starzeniem się. Otóż od samego początku LIERAC charakteryzuje się szybką reakcją na zmiany tendencji na rynku dermo kosmetyków i precyzyjne oczekiwania swoich odbiorców. Natomiast dzięki rygorystycznemu, naukowemu podejściu każda kuracja staje się specjalistyczne działającym produktem. Dodatkowo warto wiedzieć, że laboratoria LIERAC zawsze wybierają substancje czynne, naturalne lub stworzone za pomocą biotechnologii, idealnie zbilansowane, najlepiej tolerowane oraz najskuteczniejsze. Największy priorytet ma tutaj świat roślin, ponieważ każda część rośliny jest analizowana od korzenia, przez liść i łodyżkę, aż do kwiatu, tak, aby wykorzystać wszystkie elementy zawierające najbardziej aktywne cząsteczki.