Zabieg powiększania ust cieszy się coraz większą popularnością bo jak powszechnie wiadomo piękne usta są atrybutem, który przyciąga męskie spojrzenia, pobudzając ich wyobraźnię. Wydatne usta to sama kobiecość i seksapil. Oczywiście nie chodzi o to, żeby nasze wargi były ogromne tylko  proporcjonalne do naszej twarzy. Ciężko jest znaleźć specjalistę, który dopasuje nam idealny rozmiar i kształt ust, warto dlatego korzystać z usług profesjonalnego kosmetologia lub lekarza medycyny estetycznej.

Odpowiedni zarys warg prowadzi do tego, że uzyskujemy młodzieńczy i świeży wygląd.

 

Zabiegi profesjonalnej korekcji ust

 

1. Botoks:

 

Jednym z najczęściej stosowanych metod na posiadanie pełnych i wydatnych ust jest wypełnienie ich toksyną botulinową czyli botoksem. Ten preparat jest wprowadzany podskórnie cieniutką igłą w odpowiedni sposób aby usta nabrały pięknego kształtu. Działa też wygładzająco na zmarszczki i rowki, które są na wargach i je otaczają. Niestety z botoksem należy uważać ponieważ jak sama nazwa wskazuje nie jest to substancja neutralna. Wytwarzają ją bakterie Clostridium Botulinum i powodują lekki paraliż mięśni, co w rezultacie daje efekt wygładzenia powierzchni skóry. Sam zabieg trwa krótko a efektu możemy spodziewać się po tygodniu.

 

2.Kwas hialuronowy:

 

Bezpieczniejszym preparatem jest kwas hialuronowy, działający na zasadzie wypełnienia zmarszczek i bruzd a nie sparaliżowania mięśni. Zabieg także trwa błyskawicznie i jest bezbolesny. Pacjentkę znieczula się kremem aby następnie wprowadzić kwas w formie żelu pod skórę. Pod  naskórkiem substancja wiąże się z wodą i zwiększa swoją objętość, powiększając i modelując wargi. Efekt w zależności od fizjologii pacjenta utrzymuje się do pół roku.

 

3.Silikon:

 

Metoda wypełniania ust silikonem powoli odchodzi do lamusa ponieważ jest najbardziej inwazyjna i łączą się z nią dość często nieprzyjemne skutki uboczne. Zabieg polega na wszczepieniu implantów silikonowych pod naskórkiem. Powinny wypełnić one wszystkie zakamarki bo mają zupełnie gładką powierzchnię czyniąc wargi wydatnymi i znacznie większymi. Poprawia się także ich jędrność. Zabieg, który można nazwać operacją przeprowadza się ambulatoryjnie, pod znieczuleniem. Wielkość implantów wybiera pacjentka z pomocą lekarza.