Każda kobieta chyba jest przerażona perspektywą starzenia się i przemijającej urody. Oczywiście tego procesu nie można zatrzymać, jedyną możliwością jest złagodzenie objawów przemijającego czasu. Ideały piękna się zmieniają jednakże kult młodości był zwykle najbardziej pożądanym i najbardziej stałym punktem odniesienia.

Niestety ta gonitwa za młodością przysparza wielu zmartwień kobietom ale na szczęście medycyna estetyczna i kosmetologia zna coraz więcej metod dzięki którymi można korzystniej przejść przez etap zmian na twarzy oraz ciele, które są spowodowane starzeniem się.

Możliwości walki ze zmarszczkami

 

Każdy chyba wie, że zmiany związane ze starzeniem się skóry przychodzą stopniowo. Zaczyna się od utraty elastyczności, jędrności, skóra staje się pergaminowa a pod oczami ujawniają się tak zwane kurze łapki. Zwykle dopiero wtedy panie zastanawiają się nad tym, co można zrobić aby wygląd starzejącej się skóry nieco poprawić. Oczywiście najlepiej byłoby zapobiegać przedwczesnym zmianom za pomocą odpowiedniego nawilżania, oczyszczania i innym zabiegom, które należy wykonywać codziennie pielęgnując swoją skórę.

Istnieje jednak kilka sposobów na zmarszczki, które nieco cofną ten proces.

Nadal należy stosować kremy, balsamy i maseczki, które są przeznaczone do naszego wieku łączone z systematycznie wykonywanym masażem twarzy. Małym kosztem można wzmocnić krążenie skóry i jej dotlenienie, które ją znacznie odmłodzi.

 

Zabiegi które można wykonać w gabinecie kosmetologii, działające korzystnie na cerę to prasowanie zmarszczek, wypełnienie ich preparatami opartymi na przykład na kwasie hialuronowym. Dużą skutecznością i popularnością cieszy się toksyna botulinowa czyli powszechnie znany botox. Niestety po zabiegu należy go powtarzać bo substancje zużywa się z czasem.

 

Istnieją także metody bardziej inwazyjne czyli tradycyjne operacje plastyczne, które mają swoich zwolenników i przeciwników. Minusem jest to, że lifting jest dość niebezpieczny i wymagający długiej rekonwalescencji, pozostawia też mało estetyczne blizny.

 

Warto zainteresować się także laserowym usuwaniem zmarszczek który staje się najpopularniejszą metodą obecnie, która pozwala na korekcję zmarszczek na bardzo wysokim poziomie. Nie powoduje żadnych skutków ubocznych ani długiego okresu dochodzenia do siebie. Precyzyjne wiązki lasera uaktywniają produkcję kolagenu i wygładzając zmarszczki.