Jest to nowatorski dział medycyny, który zajmuje się głównie poprawą wyglądu zębów, jest na bieżąco jeśli chodzi o zapewnienie wysokiego poziomu usług ludziom zdrowym w zakresie nowinek z branży.

Estetyka uzębienia

Dobry wygląd zębów nie zawsze łączy się z ich zdrowiem, to znaczy, że wyleczone zęby nie zawsze są równoznaczne z posiadaniem hollywoodzkiego uzębienia. 

Pierwszym przykładem jest posiadanie mało estetycznego wypełnienia odbiegającego kolorem i kształtem od właściwych zębów. Najlepszą metodą na naprawienie tych problemów jest wypełnienie metodą onlay lub inlay.

Wkład koronowy czyli inlay oraz nakład koronowy (onlay) jest wypełnieniem typu kosmetycznego z użyciem porcelany albo kompozytu, który wypełnia ubytki w koronie zęba. Ta technika ma sporo zalet, takie wypełnienie ma dużą wytrzymałość i odporność na ścieranie, wykonanie cechuje się wysokim poziomem estetyki. Plusem jest dokładna rekonstrukcja kształtu zęba.

Ozonoterapia

Ozon jest charakterystycznym gazem o kolorze niebieskim, który jest wyczuwalny tuż po zakończeniu się burzy. Ma wysoki poziom utleniania się bo jest wysokoenergetyczny więc ma zastosowanie w wielu dziedzinach, na przykład w stomatologii. Ma świetne działanie dezynfekcyjne, bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. Leczy błyskawicznie stany zapalne w jamie ustnej bez przymusu używania antybiotyków.

Najlepiej radzi sobie z aftą, opryszczką, problemami z wyrzynaniem się zębów, stanami zapalnymi dziąseł a także w leczeniu kanałowym i w leczeniu próchnicy.

Poszukujesz stomatologii estetycznej w Opolu? Kliknij! ---> www.DrBaron.pl

Wybielanie zębów

Tego typu zabiegi także należą do działu stomatologii estetycznej bo nie są one niezbędne do posiadania zdrowych zębów.

Przebarwienia pozostające na szkliwie z powodu picia kawy, herbaty i soków owocowych etc są zwykle źle odbierane i postrzegane przez innych.

Najpopularniejszymi metodami jest wybielanie laserowe lub nakładkowe.

W pierwszym przypadku higienistka oczyszcza osad z zębów, nakłada na nie preparat wybielający i naświetla go przez kwadrans. W celu uzyskania najkorzystniejszego efektu zabieg powinien być powtórzony 3-4 razy.

Wybielanie nakładkowe natomiast polega na usunięci osadów nazębnych aby pobrać wycisk na łyżkach wyciskowych aby następnie dać pacjentowi przygotowane przez technika nakładki na zęby i strzykawki z żelem wybielającym. Te nakładki należy zakładać na noc przez około dwa tygodnie a następnie trzeba skonsultować się ze stomatologiem, który oceni efekt.