Hollywoodzki uśmiech jest w obecnych czasach wręcz wymagany już nie mówiąc o tym jaki jest pożądany. Jednakże używki typu kawa, herbata, papierosy oraz picie soków owocowych prowadzi do etapowego żółknięcia i szarzenia szkliwa naszych zębów. Skutkiem jest to, że ukrywamy swoje uzębienie bo uśmiechamy się rzadziej niż jest ku temu okazja.

Stomatologia estetyczna znalazła sposób na nawet kilka na to, żebyśmy cieszyli się pięknym, białym uśmiechem.

Wybielanie laserowe

Polega ono na tym, że higienistka stomatologiczna dokładnie oczyszcza zęby aby następnie nałożyć żel ochraniający na dziąsła. Kolejnym etapem wybielania jest utwardzenie żelu za pomocą lampy UV i nałożenie substancji wybielającej na zęby. Samo naświetlanie zębów trwa jedynie kwadrans i już po takim szybkim zabiegu możemy zauważyć znaczącą różnicę. Specjaliści proponują aby poddać się takiej sesji wybielającej 3-4 razy aby uzyskać optymalny efekt i zęby białe jak u aktorki z wielkiego ekranu.

Jesteś z Opola i chcesz mieć śnieżnobiałe zęby? Kliknij ► https://drbaron.pl

Wybielanie nakładkowe

Ten rodzaj wybielania polega na wstępnej konsultacji dentystycznej, usunięciu osadów nazębnych oraz pobraniu wycisków na typowych łyżkach wyciskowych. Dzięki nim technik stomatologiczny może przygotować nakładki na zęby, które należy nosić w nocy. Pacjent wraz z nakładkami otrzymuje strzykawki z żelem wybielającym. Cała kuracja trwa od 10 do 14 dni. Po wszystkim należy spotkać się z lekarzem stomatologiem aby spojrzał na końcowy rezultat.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Te zabiegi nie są związane z żadnym zagrożeniem jeśli są wykonywane przez profesjonalnych lekarzy stomatologów. Jedynym problemem jaki może pojawić się po wybielaniu jest przejściowa nadwrażliwość zębów, która kończy się zwykle po kilku dniach. Zależy to od cech fizjologicznych pacjenta, jego zwyczajów żywieniowych i przyzwyczajeń dotyczących higieny jamy ustnej.

Stomatologia estetyczna nie powinna kojarzyć się znam z wierceniem, usuwaniem zębów czy wypełnianiem w nich ubytków. Obecnie tego typu usługi dają nam wiele możliwości uzyskania i utrzymania pięknego, białego uśmiechu.