Nie jest żadną tajemnicą, że Panna Młoda chce na swoim ślubie wyglądać olśniewająco, chce czuć się piękna i atrakcyjna, bowiem to jest właśnie jej dzień! Nawet jeśli ktoś uważa, że jest to nieco próżne, kto jak kto, ale kobieta w dniu własnego ślubu ma prawo do odrobiny próżności. Powinna więc odpowiednio zadać o wygląd swojej twarzy, włosów i dłoni.

Pielęgnacja dłoni i paznokci

Dłonie Panny Młodej w dniu ślubu z całą pewnością będą cieszyć się sporym zainteresowaniem, bowiem to właśnie tam, na jednym z palców, błyszczeć będzie symbol miłości – obrączka. Panna Młoda nie może zatem pozwolić sobie na to, aby do ślubu iść z przesuszonymi dłońmi czy ogryzionymi/nierównymi paznokciami!

To, jakim zabiegom i na ile przed ślubem Panna Młoda będzie musiała się poddać, zależy w dużej mierze od kondycji jej dłoni i paznokci. Są kobiety, które bardzo dbają o swoje dłonie i paznokcie, regularnie odwiedzają kosmetyczkę, albo i same są kosmetyczkami, ale są także takie kobiety, które przykładowo pracują ciężko fizycznie i nie mają ani czasu ani ochoty na pielęgnację rzeczonych części ciała.

Warto zdecydować się na różnego rodzaju zabiegi wygładzające czy nawilżające dłonie na około miesiąc przed ślubem – kosmetyczka sama oceni, jaki zabieg będzie najbardziej akuratny i ile razy trzeba go będzie powtórzyć. Oczywiście wspaniały manicure, czy to tradycyjny czy hybrydowy, czy też paznokcie żelowe należy wykonać na dzień przed ślubem, aby były „na świeżo”. Poza tym choćby godzina czy dwie u kosmetyczki w przeddzień ślubu bez wątpienia pomoże Pannie Młodej nieco zrelaksować się i wyciszyć emocje.

Twarz

Twarz Panny Młodej także będzie w centrum uwagi. Dlatego też Panna Młoda powinna odpowiednio wcześniej zadbać o to, aby „odświeżyć” twarz. Obecnie wybór wśród zabiegów czy to nawilżających, rozjaśniających, odmładzających jest doprawdy ogromna. Kosmetyczka, po obejrzeniu skóry twarzy, doradzi, jakie zabiegi są wskazane.

Warto też pomyśleć o hennie brwi i rzęs, jednak zabiegu tego nie należy wykonywać w dzień ślubu, ale na 2-3 dni przed nim, aby skóra w okolicach brwi nie była zaczerwieniona od ewentualnej depilacji. Jeśli chodzi o makijaż ślubny, najlepiej wcześniej umówić się na próbny makijaż, aby w dzień ślubu nie okazało się, że dana kosmetyczka nie spełnia wymagań Panny Młodej.

Włosy

Nie można o nich zapominać! Jeśli włosy Panny Młodej nie są w zbyt dobrym stanie, przynajmniej na miesiąc przed ślubem należy zacząć doprowadzać je do porządku – różnego rodzaju odżywki, maseczki nawilżające czy regenerujące – ogólnie odnowa biologiczna. Ważne jest to, aby włosy w dzień ślubu były piękne i lśniące. Jeśli Panna Młoda planuje radykalną zmianę fryzury, w tym koloru włosów, także należy poddać się jej wcześniej. Przed dniem ślubu także należy udać się na próbną fryzurę.

Stopy

Nawet jeśli będą one całkowicie zakryte długą suknią ślubną i schowane w bucikach, trzeba o nie zadbać – zwłaszcza, gdy Panna Młoda ma problem ze suchą pękającą skórą na piętach. Stopy powinny być maksymalnie nawilżone i wypoczęte, bo przecież przednimi bardzo długi dzień i cała noc zabawy...