​Stres działa negatywnie na nasz organizm nie tylko od wewnątrz, ale również na zewnątrz. Pod jego wpływem nasza skóra staje napięta, wysuszona i zaczerwieniona. Jak walczyć z tymi objawami? Zastosuj specjalną maseczkę łagodzącą.

Codziennemu natłokowi obowiązków, szybkiemu tempu życia towarzyszy często stres, który niekorzystnie wpływa na naszą skórę. Dobrym sposobem na złagodzenie jego objawów jest aplikacja maseczki. Świetne rezultaty możemy osiągnąć stosując łagodzącą maseczkę Stress Balance szwajcarskiej marki Declaré przeznaczoną do pielęgnacji skóry podrażnionej, zaczerwienionej, swędzącej.

Skład i działanie maseczki  

Łagodząca maseczka Stress Balance Declaré o kremowej konsystencji łatwo się rozprowadza i błyskawicznie przynosi ulgę napiętej skórze. Dzieje się tak dzięki zawartości w kosmetyku substancji kojących, które minimalizują uczucie napięcia oraz zmniejszają zaczerwienienie spowodowane przesuszeniem skóry. W maseczce znajdują się również cenne lipidy, które pielęgnują skórę. Preparat zawiera ponadto unikatowy kompleks SRC (Sensitivity reducing complex), który redukuje wrażliwość skóry. Oprócz tego posiada szereg innych zalet. Po pierwsze usprawnia barierę ochronną skóry, dzięki czemu redukuje jej wrażliwość i wzmacnia jej odporność. Łagodzi także podrażnienia, przez co wpływa korzystnie na poprawę samopoczucia i gładkości skóry. Ponadto aktywnie chroni komórki, co skutkuje efektywnym hamowaniem procesu wczesnego powstawania zmarszczek.

Stosowanie maseczki krok po kroku

Maseczkę Stress Balance Declaré najlepiej stosować 2-3 razy w tygodniu. Może być ona pozostawiona na noc. Najpierw preparat nanosimy delikatnie na oczyszczoną skórę twarzy i szyi. Następnie pozostawiamy maseczkę na twarzy przez 10 min., a po upływie tego czasu usuwamy płatkiem kosmetycznym lub ewentualnie spłukujemy ciepłą wodą. Po zastosowaniu maseczki dobrze jest nałożyć krem pielęgnacyjny.

Merytoryczny partner wpisu: http://perfumiko.pl