Firma NUXE jest to połączenie stylu glamour ze skuteczną oraz cudowną mocą natury. Główną ideą przewodnią tej firmy jest myśl, że wszystkie kobiety są wspaniałe, w związku z tym marka ta stała się w ciągu zaledwie dwudziestu lat liderem w najważniejszych segmentach rynku aptecznego. Firma NUXE może się poszczycić, że jest numerem jeden wśród olejków, numer jeden wśród preparatów do pielęgnacji ciała oraz numerem jeden wśród kosmetyków przeciwstarzeniowych we Francji.
Generalnie rzecz u+jmując to każdy z kosmetyków NUXE oferuje nam doskonałą moc natury oraz przyjemność dla zmysłów. Bardzo duża ilość kosmetyków doczekała się nawet miana kultowych i są nimi między innymi:Creme Fraiche de Beaute, suchy olejek Huile Prodigieuse, gama Nuxellence, ultra odżywczy balsam do ust Reve de Miel oraz kremy do twarzy Creme Prodigieuse.
Jeżeli chodzi o misję marki NUXE to można się mocno zachwycić nieocenioną mocą roślin i być pewnym, że to w świecie flory kryje się największy potencjał odkryć leczniczych. Firma NUXE przyjęła sobie pięć podstawowych zasad, które brzmią następująco:
• Inspiracja naturą,
• Innowacyjność,
• Kontrola jakości,
• Przyjemność dla zmysłów,
• Dostępność produktów.
Te oto zasady dzień po dniu inspirują oraz są drogowskazem w tworzeniu marki NUXE. Co do historii tej marki to jest ona powiązana z Alizą Jabes, która ukończyła studia z dziedziny nauk politycznych w Paryżu oraz uzyskała dyplom MBA Marketing&Finance. Jest to przedsiębiorcza oraz pomysłowa kobieta, która wcześnie zadecydowała, że napisze swoją własną opowieść. Otóż na początku lat 90-ych odkrywa ona małe paryskie laboratorium NUXE i podejmuje decyzję o stworzeniu od podstaw własnej marki kosmetycznej łączącej dwie cechy: luksus oraz naturę. Filozofia, którą się kierowała polegała na tym, aby tworzyć ultra kobiece preparaty oparte na wiedzy farmaceutycznej w poszanowaniu następujących zasad: inspiracja naturą, innowacyjność, kontrola jakości, dostępność produktów oraz przyjemność dla zmysłów. Warto wspomnieć także o tym, że aż dwukrotnie, bo w 2007 roku i w 2011 roku Aliza Jabes oraz jej firma NUXE otrzymały nagrodę INPI za innowacyjność. A jest to wyróżnienie dla przedsiębiorstw, które z innowacją tworzą siłę napędową dla wzrostu. Trzeba przyznać, że nagroda ta stanowi dowód uznania profesjonalistów dla modelu rozwoju obranego przez grupę NUXE. Dodatkowo powinieneś wiedzieć, że NUXE jest liderem głównych segmentów kosmetyków aptecznych. Generalnie od momentu utworzenia Laboratorium NUXE kreuje wysokiej jakości kosmetyki, które opierają się na pięciu zasadach zaczerpniętych z dziedziny ekspertyzy farmaceutycznej, a przełożonych na realia branży kosmetycznej.