Charakterystyczna zmarszczka, która pojawia się na czole między brwiami jest zwykle wynikiem częstego złoszczenia się i marszczenia brwi. Może być także spowodowana taką właśnie mimiką twarzy, która nie jest zależna do końca od naszej woli. Niestety mając taką zmarszczkę nasza twarz zaczyna nabierać nieprzyjemnego, ponurego wyglądu i możemy zacząć być tak odbierani przez innych. Pierwszą opcją jest nieprzejmowanie się tego typu sprawą ale zdobycze medycyny estetycznej mogą pozwolić nam na zlikwidowanie takiego smutnego elementu na naszej twarzy.

Jak powstaje lwia zmarszczka?

Może nam wydawać się to mało oczywiste ale pozioma bruzda na czole, która coraz wyraźniej z wiekiem zarysowuje się na gładziźnie czoła między brwiami jest uzależniona od działania mięśnia, który leży obok nasady nosa. Jego systematyczna nazwa to corrugator supercilli i ulega on skurczeniu za każdym razem gdy marszczymy świadomie lub nieświadomie nasze czoło.

Nasza mimika odpowiada za jej powstanie jednakże nie jest łatwo utrzymać w ryzach odruchy na twarzy (a także emocje bo są one z tym związane) aby nie przyczyniała się do powstania tej zmarszczki.

Metody radzenia sobie z lwią zmarszczką

Jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej skutecznych sposobów na pozbycie się tej zmarszczki jest wypełnienie jej kwasem hialuronowym a nawet jeśli chcemy działać błyskawicznie i jeszcze skuteczniej możemy połączyć ten preparat z botoksem. Chodzi bowiem o to, aby zlikwidować zmarszczki mimiczne należy osłabić siłę skurczów mięśni w okolicy w której występują oraz wygładzić problematyczną sferę.

Tak będzie działał kwas hialuronowy połączony z toksyną botulinową.

Działanie polega na tym, że następuje blokada płytki motorycznej więc skóra napina się odruchowo na dość wysokim poziomie wygładzając zmarszczkę. Następnie botoks wstrzyknięty w mięsień mimiczny blokuje wydzielanie substancji, która odpowiada za przekazywanie impulsów nerwowych do mięśni. Tracą one kurczliwość jednocześnie wygładzając bruzdę między brwiami.

W razie potrzeby efekt można trochę ulepszyć używając kwasu hialuronowego.

Ten zabieg jest stosunkowo mało inwazyjny więc bezpieczny. Skutki są widoczne do kilku miesięcy jednak zanim kwas hialuronowy się wchłonie w skórze uaktywni się produkcja kolagenu co spowoduje dłuższy efekt i jednocześnie zdrowy i przyjazny wygląd bez złowrogiej bruzdy na czole.