Jesteście w trakcie organizacji ślubu i zastanawiacie się nad wyborem miejsca na wesele? Chcecie, by przyjęcie odbyło się w naprawdę wyjątkowych okolicznościach? Zwykła sala weselna może nie wystarczyć – tu trzeba czegoś naprawdę specjalnego. Przedstawiamy 5 nietuzinkowych pomysłów na nietypowe wesele.

Ogród

Popularne domy weselne mają bardzo duże obłożenie – z tego względu możemy mieć sporo trudności z rezerwacją sali w interesującym nas terminie. Alternatywą dla tradycyjnych przyjęć odbywających się w domu weselnym jest przyjęcie zorganizowanie w ogrodzie. Przygotowanie takiego wesela zabiera o wiele mniej czasu, wiąże się też z mniej skomplikowanymi formalnościami. Oczywiście w tym przypadku również będziemy musieli zadbać o właściwe zaplanowanie imprezy (m.in. o wcześniejsze wynajęcie terenu), jednak koszty takiego przedsięwzięcia będą znacznie niższe niż wynajęcie sali weselnej. Przyjęcie weselne zorganizowane w ogrodzie ma niepowtarzalny charakter, dzięki czemu wszyscy uczestnicy zapamiętają je na długo. Dodajmy jeszcze, że ogród może stanowić także niezwykle efektowne tło do zdjęć.

Plaża

Miłośnikom imprez na świeżym powietrzu z pewnością przypadnie do gustu wesele na plaży. Przyjęcie w tak niezwykłych okolicznościach przyrody jest wyjątkowo romantyczne: pierwszy taniec o zachodzie słońca, puszczanie lampionów szczęścia po zmroku czy możliwość pójścia na spacer brzegiem morza lub jeziora – to tylko niektóre z zalet wesel odbywających się na plaży. Warto wspomnieć też o tym, że organizując wesele na otwartej przestrzeni mamy o wiele więcej możliwości jeśli chodzi o wykorzystanie dostępnego terenu.

Stodoła

W ostatnich latach niezwykle popularne stały się wesela w stylu boho oraz wesela rustykalne. Nieodłącznym elementem takich wesel jest nawiązywanie do natury i dawnych tradycji. Dlaczego więc nie skusić się na przyjęcie w stodole? Możemy zdecydować się na wynajęcie w pełni wyposażonej stodoły przystosowanej do organizacji przyjęć lub zająć się zorganizowaniem wszystkiego samemu. Tak czy inaczej: efekt będzie fenomenalny!

Statek

Bardzo oryginalnym pomysłem może być wesele zorganizowane na statku lub barce. Z oczywistych względów w takich przyjęciach może uczestniczyć mniejsza ilość osób, zatem statek sprawdzi się raczej na kameralnych weselach. Pięknie przystrojona barka, miesiąca się tysiącami światełek, pozwoli na stworzenie przestrzeni pełnej magii i czarodziejskiego klimatu.

Kopalnia soli

A może wesele pod ziemią? Czy wiesz, że jedyny podziemny kościół na świecie znajduje się w Polsce? Mowa o Kaplicy św. Kingi, mieszczącej się w Kopalni Soli w Wieliczce. Przeżycia z takiej uroczystości będą prawdziwie niezapomniane, ponieważ kaplica położona jest 101 metrów pod ziemią! Kopalnia Soli w Wieliczce z pewnością jest miejscem nietuzinkowym – przestrzeń, która kiedyś służyła za miejsce pracy dla górników, obecnie wykorzystywana jest do zupełnie innych celów. W tej niezwykłej scenerii można zorganizować zarówno ceremonię kościelną, jak i przyjęcie weselne.


Podobne Artykuły