Sylwestrowa moda na stoku!

Jeśli tegoroczny Sylwester zamierzamy spędzić w górach, możemy spodziewać się, że nie będziemy mieli na sobie strojów typowych dla eleganckich imprez, Nie oznacza to jednak, że nie możemy błyszczeć również na stoku. Sylwestrowe białe szaleństwo spotyka się z coraz większym zainteresowaniem przemawiając nam do wyobraźni już samą obietnicą dobrej zabawy. Jest to również świetna okazja do tego, aby dokonać kilku zmian w stroju narciarskim. Naturalnie, kluczowe znaczenie powinno mieć dla nas to, aby strój chronił nas przed zimnem, wilgocią oraz wiatrem, warto też pamiętać, że ubranie narciarza nie powinno krępować jego ruchów. Gdy zastanawiamy się nad sylwestrowym nakryciem głowy musimy mieć świadomość tego, że rezygnowanie z czapki nie jest najlepszym pomysłem, przez głowę ucieka bowiem nawet siedemdziesiąt procent ciepła. W tą wyjątkową noc możemy jednak pozwolić sobie na rozwiązania nieco bardziej niekonwencjonalne, jeśli więc lubimy się wyróżniać, znakomitym rozwiązaniem mogą okazać się nauszniki.

Nie brakuje też osób, które Sylwestra na stoku spędzają w rosyjskich uszatkach, a także z kolorowymi opaskami i wesołymi kapelusikami na głowie. Również narciarska kurtka może zrywać z konwencją, choć nie możemy zapominać o tym, że zawsze powinna mieć właściwości wiatroodporne i przeciwdeszczowe. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, abyśmy w sylwestrową noc uzupełnili ją o kolorowe przywieszki, a nawet zrezygnowali z kurtki stawiając na kamizelkę. Puchowa kamizelka prezentuje się znakomicie zwłaszcza wówczas, gdy występuje w połączeniu z polarem, gwarantuje to bowiem, że nie tylko nie utracimy niezbędnego nam ciepła, ale także nie będziemy się przegrzewać. Kamizelka i polar to zresztą połączenie idealne tak w wypadku panów, jak i pań.

moda na stokuO spodniach noszonych na stoku również można napisać niejedno, kluczowe znaczenie powinna mieć dla nas jednak ich nieprzemakalność oraz brak kieszeni na biodrach. Oryginalny krój sprawia, że nasza sylwetka nabierze lekkości, a nogi będą sprawiać wrażenie nie tylko dłuższych, ale i smuklejszych. Ciekawe są zwłaszcza modne spodnie elastyczne, okazuje się bowiem, że sprawdzają się one znakomicie, gdy chcemy zatuszować pewne niedoskonałości naszej budowy. Nie zapominajmy także o pięciopalczastych, nieprzemakalnych rękawiczkach, tylko od nas zależy bowiem to, w jakiej kolorystyce będą utrzymane. Kolor rękawiczek może odpowiadać kolorowi kurtki, jeśli jednak chcemy, możemy zastosować w tym przypadku również zasadę kontrastu. Warte wspomnienia są także gogle albo okulary. Jeśli chcemy zaszaleć, możemy pozwolić sobie na te, które charakteryzuje niekonwencjonalny kształt. Nawet najdziwniejsze powinny jednak przede wszystkim chronić oczy, jest to bowiem ich najważniejsze zadanie. O butach wskazane jest myślenie z dużym wyprzedzeniem, w górach nie ma bowiem miejsca na niewygodne obuwie. Ich wygoda jest priorytetem, kolor uzależniony jest jednak przede wszystkim od naszych własnych preferencji.

Kategorie: Moda i uroda,